می 25 2019 0دیدگاه
سوپاپ اطمینان

نگهداری و مراقبت از شیر اطمینان

همانطور که می دانید شیر اطمینان در صنعت بسیار کاربرد دارند. علاوه بر شیر اطمینان، سوپاپ اطمینان و همچنین لوله آتشخوار بسیار کاربردی هستند و استفاده از آن ها در صنعت فواید بسیادی دارند. در مقالات قبل شما را با مهم ترین نکات در انتخاب شیر اطمینان آشنا کردیم. و متوجه شدید که در انتخاب شیر اطمینان باید به طراحی آن، تنظیم فشار، فشار متقابل و همچنین دمای سوپاپ اطمینان و شیر اطمینان دقت داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سایر ویژگی های شیر اطمینان و همچنین نحوه مراقبت و نگهداری از آن آشنا کنیم.

در جلسه و همایش تعمیرات و نگهداری از شیر اطمینان که در 1 و 2 نوامبر 2012 در هوستون برگزار شد، باب دونالسون و کوین سیمون نکات ارزشمندی را در مورد نحوه نگهداری و مراقبت از شیر اطمینان و همچنین سوپاپ اطمینان ارائه دادند. در این همایش این دو در مورد استاندارد های PRVs صحبت کردند. برخی از نتایج این همایش عبارت اند از:

  • تجربه در کار ضروری است

هنگامی که فشار شیر اطمینان اندازه گیری می شود، توجه به این نکته ضروری است که به صورت تئوری و همچنین تجربی با شیر اطمینان و همچنین نحوه کارکرد آن آشنایی داشته باشید. باید  انواع فشار شیر اطمینان شناخته شده باشد. تعمیرات شیر اطمینان حتما باید توسط افراد ماهر و دوره دیده انجام شود و کسانی که در این مورد آگاهی های لازم را ندارند نباید اقدام به تعمیرات کنند.

  • اندازه گیری فشار سوپاپ و شیر اطمینان:

چه فاکتور هایی را باید در هنگام اندازه گیری شیر اطمینان مورد توجه قرار دهیم؟

تنظیم سر شیر اطمینان: سر شیر که نیاز به باز شدن دارد باید تنظیم شود.

روان بودن و سیال بودن درون محفظه: هنگامی که شیر باز است محتویات درون محفظه  باید روان باشد.

روان بودن درون محفظه و همچنین تنظیم سر شیر اطمینان ارتباطی به یکدیگر ندارند.

 

modir