می 25 2019 0دیدگاه

نگهداری و مراقبت از شیر اطمینان( بخش سوم)

از شیر اطمینان و همچنین سوپاپ اطمینان در صنعت استفاده های بسیار زیادی می کنند. علاوه بر شیر اطمینان لوله آتشخوار نیز در صنعت بسیار کاربردی است. آیا می دانید چطور از شیر اطمینان و سوپاپ اطمینان مراقبت و نگهداری کنید؟ در مقالات قبل شما را با نحوه نگهداری و مراقبت از شیر اطمینان و همچنین سوپاپ اطمینان آشنا کردیم. همچنین در مورد سوپاپ اطمینان و انتخاب آن نیز اطلاعات بسیار مهمی در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نگهداری از سوپاپ اطمینان و همچنین شیر اطمینان اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

همانطور که قبلا گفتیم در نگهداری و تعمیرات شیر اطمینان تجربه در کار و همچنین اندازه گیری فشار سوپاپ و شیر اطمینان ضروری است.

هنگامی که فشار افزایش پیدا می کند سیالیت درون محفظه نیز افزایش پیدا می کند. هیچ سوپاپ اطمینان فشاری برای تمامی کاربرد ها مناسب نیست. در هنگام انتخاب سوپاپ اطمینان و اندازه گیری فشار سوپاپ و شیر اطمینان باید به دما، ابعاد و ارتفاع محدوده و همچنین نوع و درجه فشار پشتیبان و وزن کلی دستگاه توجه کرد و آن را مورد بررسی قرار داد.

کارشناسان شیر اطمینان اعلام کرده اند که بعد از این که متوجه شدید نصب به طور نا مناسب انجام شده است این موضوع باعث ایجاد مشکل در شیر اطمینان و همچنین سوپاپ اطمینان شده است لازم است تا به نکات زیر دقت کنید:

  1. اطلاعات و مشخصات شیر اطمینان را به خاطر بسپارید و در جایی آن را ثبت کنید و اطمینان پیدا کنید که هنگام سرویس کردن شیر اطمینان این اطلاعات در جایی محفوظ اند. این کار باعث می شود تا اطلاعات مهم و مورد نیازتان از دست نرود.
  2. سرپوش شیر را مورد بررسی قرار دهید. درپوش نشان می دهد که چه کسی و یا چه کارخانه ایی آخرین بار شیر اطمینان را تعمیر کرده است. و همچنین آخرین سرویس مربوط به چه زمانی بوده است.

برای تهیه بهترین انواع شیر اطمینان و همچنین سوپاپ اطمینان با مناسب ترین قیمت می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

modir