می 25 2019 0دیدگاه
شیر اطمینان

مهم ترین نکات در انتخاب شیر اطمینان( بخش دوم)

همانطور که می دانید انتخاب شیر اطمینان بسیار مهم است. شیر اطمینان و سوپاپ اطمینان همچنین لوله آتشخور در صنایع بسیار کاربردی هستند. در مقالات قبل شما را با انواع مختلف شیر اطمینان آشنا کردیم و همچنین متوجه شدید که شیر اطمینان Laser یکی از برند های معروف و با کیفیت در زمینه تولید شیر و همچنین سوپاپ اطمینان است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با برخی از مهم ترین نکات در انتخاب شیر اطمینان آشنا کنیم و عواملی را که باید مورد بررسی قرار دهید را به شما معرفی کنیم.

  • طراحی شیر اطمینان

همانطور که قبلا گفتیم شیر اطمینان از فلزات گوناگونی ساخته شده است و هر یک از آن ها نیز اندازه اتصال و نوع سوپاپ متفاوتی دارد. طبق گزارشات ارائه شده اندازه شیر حداقل باید به بزرگی دهانه و یا خروجی لوله کشی باشد. علاوه بر این هر نوع شیر اطمینان برای اتصال دهنده های مختلفی ساخته شده است.

  • تنظیم فشار

شیر اطمینان و همچنین سوپاپ اطمینان باید توانایی تحمل فشار های خیلی بالا را داشته باشد علاوه بر این باید دمای بالا را نیز تحمل کند اما هر کدام محدودیت های مختص به خودشان را دارند. تنظیمات فشار باعث می شود تا دهانه شیر باز شود. گزارشات نشان داده است که تنظیمات فشار شیر اطمینان از حداکثر فشار قابل قبول تجاوز کند. اگر چه شیر اطمینان با تنظیمات فشار کمتر از حد مجاز قابل استفاده هستند.

  • فشار متقابل

فشار متقابل یا فشار قسمت خروجی از سیستم تخلیه شیر اطمینان به بیشترین حد فشار شیر شرکت پیدا خواهد کرد. این روند می تواند در همیشگی و متغیر باشد. تغییر شیر اطمینان نمی تواند از 10 درصد تنظیم فشار شیر اطمینان تجاوز کند.

  • دما

شیر اطمینان باید بتواند دماهای بسیار بالا را متحمل شود. با این حالی برخی فلزات تنها تا میزان مشخصی از دما را می توانند تحمل کنند.

modir