می 25 2019 0دیدگاه
قیمت

مهم ترین نکات در انتخاب شیر اطمینان

همانطور که می دانید در بسیاری از صنایع مانند صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی و … از شیر اطمینان و همچنین سوپاپ اطمینان استفاده های بسیاری می شود. در مقالات قبل شما را با شیر اطمینان مخصوص صنایع غذایی، و همچنین انواع مختلف شیر اطمینان برند Laser آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه انتخاب شیر اطمینان بیشتر آشنا کنیم.

شیر اطمینان فشار و همچنین سوپاپ اطمینان طوری طراحی شده اند تا کارگاه ها و تاسیسات به درستی کار کنند ایمنی آن ها حفظ شود. شیر اطمینان از لوله ها و مخازن و همچنین انواع مختلف ابزارآلات در برابر فشار های خیلی زیاد و خطرناک حفاظت می کند. با این حال برای تمامی تاسیسات و کارگاه ها شیر اطمینان فشار ساخته نشده است.

شیر اطمینان انواع مختلفی دارد به همین خاطر کاربرد های گوناگونی نیز دارد. هنگامی که شیر اطمینان یا سوپاپ اطمینان نا درستی استفاده شود ممکن است بسیار خطرناک باشد. بنابراین انتخاب سوپاپ اطمینان، شیر اطمینان و حتی لوله آتشخور مناسب و با کیفیت بسیار مهم است.

قیمت سوپاپ اطمینان

برای اینکه بدانید چه نوع شیر اطمینانی را باید انتخاب کنید بهتر است تا موارد زیر را بررسی کنید.

مواد شیر اطمینان

شیر اطمینان فشار از فلز های مختلفی ساخته می شود. هر نوع فلز کاربرد مخصوصی دارد. بسته به نوع سیستم هر شیر اطمینان با ساختار خاص خودش باید بتواند اطمینان و امنیت را در زمینه مورد نظر به وجود آورد. برای مثال شیر اطمینان هایی که از استیل ضد زنگ ساخته شده اند در پروژه هایی بسیار کاربرد دارند که از به مواد ضد زنگ نیاز باشد.

طراحی شیر اطمینان، اندازه اتصال و نوع سوپاپ اطمینان

علاوه بر اینکه هر یک از شیر های اطمینان از فلز های مختلفی ساخته شده اند هر یک از آن ها نیز اندازه اتصال و نوع سوپاپ متفاوتی دارند.

modir